کاربرد پیش بینی در شرکت های ایرانی

در بازار آشفته امروز ایران، نقش پیش بینی حرفه ای بیش از هر زمان دیگری پرررنگ تر می شود. چرا که در اکثر سازمان ها و شرکت ها پیش بینی های سری های زمانی مربوط به فروش، تقاضا و رفتار مشتری، قیمت تمام شده و سود و زیان در بهترین حالت با استفاده از روش های کلاسیک آماری انجام می شود.

 

 روش هایی نظیر ARIMA  و SARIMA که معمول ترین روش های پیش بینی سری های زمانی هستند بر پایه ی تاثیر تاخیرات عوامل تاثیر گذار و نیر تاثیرات دوره ای متغیر ها بر روی متغیر خروجی بنا شده اند. ولی این روش های اغلب خطی قابلیت

سخنی با اساتید محترم دانشگاه پیرامون انتخاب موضوعات پایان نامه مرتبط با الگوریتم های هیورستیک

در سالیان اخیر، شاهد اقبال روز افزون اساتید و دانشجویان دانشگاه های ایران به موضوعات مرتبط با الگوریتم های بهینه سازی هیورستیک بوده ایم.

الگوریتم های بیهنیه سازی هیورستیک یا اکتشافی، به این علت که در مینمم های نسبی گرفتار نمی شوند و تقریبا هر مسئله ای را می توانند حل کنند بسیار پر کاربرد و پر استفاده هستند.

 

الگوریتم های بهینه سازی مطرح در حال حاظر از قرار زیر می باشند.

واژه مخفف

نام

معرفی برترین خزشگر های تحت وب و متن باز برای داده کاوی

 

روش های داده کاوی در بورس + دانلود مقاله

داده کاوی در بورس و بررسی روش های آن عنوان مقاله حاضر می باشد این مقاله توسط محمد حسن اکبری، مهدی جوانمرد در دومین همایش ملی پژوهش های کاربردی در علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات در تاریخ ۱۳۹۳/۱۲/۰۷ در محل دانشگاه تهران ارائه گردید، امیدوارم از این مقاله هم استفاه لازم را برده باشید.

چکیده:

داده کاوی یکی از حوزه هایی است که اهمیت بسیاری را به خود جلب کرده و در کاربردهای متعدد از جمله علوم رایانه، پیش

مزیت داده کاوی با استفاده از هوش مصنوعی در مقایسه با روش های آماری

 نویسنده : سعید فرخی ، عضو گروه کوانتس دانشگاه تهران

در جایی پایه و اساس Data mining به دو مقوله آمار و هوش مصنوعی تقسیم شده است که روشهای مصنوعی به عنوان روشهای یادگیری ماشین در نظر گرفته می شوند. فرق اساسی بین روشهای آماری و روشهای یادگیری ماشین[۱] بر اساس فرضها و یا طبیعت داده هایی که پردازش می شوند. به عنوان یک قانون کلی فرضها تکنیکهای آماری بر این اساس است که توزیع داده ها مشخص است که بیشتر موارد فرض بر این است که توزیع نرمال است و در نهایت درستی یا نادرستی نتایج نهایی به

داده کاوی پیامک های تبلیغاتی بر نگرش مصرف کنندگان + دانلود مقاله

داده کاوی پیامک های تبلیغاتی بر نگرش مصرف کنندگان + دانلود مقاله

مقاله ای دیگر در حوزه داده کاوی توسط دانشکده مدیریت بازرگانی دانشگاه تهران برای شما عزیزان آماده نموده ایم، مقاله حاضر در رابطه با بررسی تاثیر ادراک از خلاقیت پیامک‌های تبلیغاتی بر نگرش و واکنش مصرف‌کنندگان به همت دانشجویان دانشگاه تهران در زمستان ۱۳۹۴ به نگارش درآمده است.

چکیده

در عصر فناوری ‌اطلاعات و ارتباطات، نگرش

داده کاوی و تصویر سازی با استفاده از قدرت پایتون

داده کاوی و تصویر سازی با استفاده از قدرت پایتون

انیمیشن الگوریتم خوشه‌بندی kmeans

 انیمیشن الگوریتم خوشه‌بندی kmeans

روش کامینز K-Means یکی از روش های خوشه بندی داده ها در داده کاوی است. این روش علی‌رغم سادگی آن یک روش پایه برای بسیاری از روش‌های خوشه‌بندی دیگر (مانند خوشه‌بندی فازی) محسوب می‌شود. این روش روشی انحصاری و مسطح محسوب می‌شود. برای این الگوریتم شکلهای مختلفی بیان شده است. ولی همه آنها دارای روالی تکراری هستند که برای تعدادی ثابت از خوشه‌ها سعی در تخمین موارد زیر دارند:
بدست آوردن نقاطی به عنوان مراکز خوشه‌ها این نقاط در واقع همان میانگین نقاط متعلق

۱۱ ابزار متن باز برای ساخت ماشین لرنینگ

۱۱ ابزار متن باز برای ساخت ماشین لرنینگ

ماشین لرنینگ یا یادگیری ماشین برای کارهایی مانند ( فیلتر اسپم ها، تشخیص چهره و…) در زمانی که با اطلاعاتی زیادی طرف هستید میتواند ابزار بسیار مناسبی باشد. این علم برای آموزش کامپیوتر ها و برای انجام کارهای آنالیزی می باشد و برای این کار تنها با سخت افزار طرف نیستید بلکه نرم افزارعای متن باز و مجانی وجود دارند که کار ماشین لرنینگ را برای شما بسیار آسان تر می کنند. در این پست نیز میخواهیم ۱۱ ابزار ماشین لرنینگ را به

موزش – معرفی الگوریتم CART در داده کاوی (Classification and Regression Tree)

موزش – معرفی الگوریتم CART در داده کاوی (Classification and Regression Tree)

آموزش – معرفی Logistic regression در داده کاوی

آموزش – معرفی Logistic regression در داده کاوی

آموزش – معرفی تکنیک دسته بندی k-NN

آموزش – معرفی تکنیک دسته بندی k-NN

مقاله های مرتبط

ارتباط با ما

  • گیلان - رشت - میدان حشمت - پارک علم و فناوری گیلان - طبقه دوم  - گروه توسعه اندیشه نوین 
  • موبایل : 09117586735 (مهندس ایوبی)
  • وب سایت متن کاوی: www.tmta.ir